Bulharsko rozumí Čechům

Zajet si k moři do Bulharska je pro "Čecháčka" splněným snem. A to hned z několika důvodů. Bulharsko se ještě pomalu zotavuje z minulých režimů a zejména hlavní město Sofie je ještě z půlky hodně rozbité. Angličtinu zde neumí každý, jak jsme na to zvyklí v ostatních destinacích jako je Chorvatsko či Řecko. To však pro typického tátu z Česka není problém, protože se poté mezi sebou snadněji dá domluvit tzv "rukama nohama". Je to taktéž slovanská země, takže lidé jsou víceméně na stejné vlně. Tomu odpovídají i místní ceny.

Pokračovat ve čtení

Pohádková dovolená v Nízkých Tatrách

ubytovani tatry

Slovenské Nízké Tatry jsou druhým největším národním parkem a zároveň čtvrtým největším pohořím celých Západních Karpat. Je to největší slovenské pohoří, proti němuž jsou, minimálně nadmořskou výškou, Krkonoše jen mírně zvrásněnou vrchovinou. Právě proto jsou Tatry oblíbeným turistickým cílem i pro řadu Čechů. Komfortní ubytování Tatry nabízí v horských resortech a hotelech v bezprostřední blízkosti dlouhých sjezdovek.

Milovníci přírody si v Tarách musí připadat jako v ráji. Až 67 % z celkové plochy jsou lesy a keřovité porosty. Každá světová strana Tater je porostlá jiným druhem stromů. Na jihu jsou to borovice a buky, západ pokrývají jedle a smrky, sever je tvořen hustými bukovými lesy. V Nízkých Tatrách žije také několik lesních a horských zvířat jako jsou jeleni, divoká prasata, kamzíci medvědi a další.

Okolo Bibione není jen moře

Ve znamení prvních socialistických dovolených u moře je většinou Balaton. Ale není sám. Také do Bibione, čili do Itálie lidé jezdili ve velkém. Moře, to bylo něco. Ale kdyby měli možnost se informovat o okolí jako dnes, nezůstali by pouze vyvalení na pláži s plechovkou piva. Ideální je si sehnat ubytování Bibione a poté se vydat za krásami okolí. Asi 15 kilometrů severně leží velkolepá Palmanova, na kole jste tam během chvilky. Tedy pokud se cestou nezdržíte uvnitř starobylých uliček městečka Clauiano nebo vás neočaruje blízké Strassoldo se dvěma kastely a kostelíkem, kde vešel do stavu manželského známý rakouský vojevůdce, maršál Radecký, rodák od českých Sedlčan. A to není vše, stačí zadat do Googlu "Bibione památky" nebo "ubytování Bibione" a vyjede Vám sposta zajímavých tipů!

Joomla SEF URLs by Artio